Program Pielgrzymki Ostrobramskiej : Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2019-04-20

WIELKA SOBOTA

W Kościele Katolickim to czas wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w przygotowanej specjalnie na tę okazję kaplicy symbolizującej grób Chrystusa.

W Wielką Sobotę w Kościele Katolickim, podobnie jak w Wielki Piątek, nie są odprawiane msze święte. Co prawda, po zapadnięciu zmroku sprawowana jest msza Wigilii Paschalnej, ale należy już ona do obchodów Niedzieli Wielkanocnej.monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Program Pielgrzymki Ostrobramskiej

PIELGRZYMKA OSTROBRAMSKA

SOKÓŁKA – AUGUSTÓW – TROKI – WILNO – SZAWLE – SZYDŁÓW –

KOWNO – ŚWIĘTA WODA – SUPRAŚL

 

TERMIN: 26.06-02.07.2019

opieka duchowa: ks. Krzysztof Patas

 

RAMOWY PROGRAM:

1 dzień (26.06.2019, środa): Wyjazd spod kościoła parafialnego we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do SOKÓŁKI, miejsca Cudu Eucharystycznego, nazywanego potocznie polskim Lanciano. Nawiedzenie kościoła św. Antoniego, modlitwa w kaplicy, gdzie znajduje się Cząstka Ciała Pańskiego. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania. Przejazd w kierunku Litwy. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 1 nocleg w Augustowie.

2 dzień (27.06.2019, czwartek): Udział w porannej Mszy św. w Bazylice Serca Jezusowego. Śniadanie. Rejs po kanale augustowskim. Następnie przejazd do WILNA - spacer po Starówce do Ostrej Bramy. Obiadokolacja i 2 nocleg w Wilnie.

3 dzień (28.06.2019, piątek): Po śniadaniu dalsze zwiedzanie WILNA. W programie m. in.: Wzgórze Trzech Krzyży, z którego rozpościera się przepiękna panorama miasta, Cmentarz na Rossie- najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego, w którym znajduje się także jego serce, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla ojczyzny. Poznawanie Starówki: Ostra Brama, Kościół św. Piotra i Pawła, Klasztor św. Trójcy, Prawosławny Klasztor św. Ducha. Zaułek bernardyński wraz z domem Adama Mickiewicza, gotycki Kościół Św. Anny, Kościół Katedralny, Uniwersytet Stefana Batorego, Kalwaria Wileńska, dom s. Faustyny Kowalskiej, w którym w 1935 r. Jezus podyktował jej koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tu również Siostra Faustyna zaczęła pisać swój dzienniczek. Udział we Mszy św. Powrót do hotelu na obiadokolację i 3 nocleg.

4 dzień (29.06.2019, sobota): Udział w porannej Mszy św. Śniadanie. Przejazd do TROK-dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego- siedziby Kiejstuta i Witolda. Podziwianie krajobrazów rozległego kompleksu jezior trockich. Rejs statkiem połączony z degustacją tradycyjnych pierożków zwanych kibinami z siekaną wieprzowiną, baraniną lub wołowiną i serem. Zwiedzanie zamku malowniczo położonego na wyspie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i 4 nocleg.

5 dzień (30.06.2019, niedziela): Po śniadaniu przejazd do SZAWLI. Pobyt na Górze Krzyży-niezwykłym sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych. Udział we Mszy św. w plenerze. Przejazd do SZYDŁOWA. Nawiedzenie unikatowego sanktuarium maryjnego znanego z najstarszego objawienia Matki Bożej w Europie. W tym miejscu, w 1608 roku, Matka Boska ukazała się dzieciom pasącym owce. Czas wolny na indywidualną modlitwę w barokowym kościele pw. Narodzenia NMP z XVIII wieku. Powrót do hotelu w Wilnie na obiadokolację i 5 nocleg.

6 dzień (01.07.2019, poniedziałek): Śniadanie. Przejazd do KOWNA. Zwiedzanie starówki wraz katedrą św. Piotra i Pawła. Przejazd do ŚWIĘTEJ WODY. Nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Powstanie sanktuarium owiane jest licznymi legendami sięgającymi czasów średniowiecza. Pierwsze udokumentowane uzdrowienie miało miejsce w 1719 r., kiedy to tutejszy szlachcic za sprawą wody z cudownego źródła został uzdrowiony ze ślepoty. Jako wotum ufundował tu kaplicę. Nawiedzenie kościoła z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej Bolesnej – Królowej Podlasia. Przejście do cudownego źródła, które każdego roku ściąga chrześcijan obrządku rzymskokatolickiego, greckokatolickiego i prawosławnego. Zapoznanie się z historią miejsca. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Udział we Mszy św. Obiadokolacja, 6 nocleg.

7 dzień (02.07.2019, wtorek): Śniadanie. Udział we Mszy św. Przejazd do SUPRAŚLA. Nawiedzenie prawosławnego Monasteru Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Zapoznanie się z historią miejsca. Modlitwa przed ikoną supraskiej Bogurodzicy. Zwiedzanie muzeum ikon. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze postój na obiadokolację. Powrót do Rudy Śląskiej w późnych godzinach wieczornych.

 

CENA: 1550 zł przy grupie 40 osób

 

Świadczenia:

 • TRANSPORT: przejazd komfortowym autokarem (wc, barek, dvd, klimatyzacja);
 • ZAKWATEROWANIE: 6 noclegów, w tym 4 noclegi w hotelu*** w Wilnie, 1 nocleg w Augustowie, 1 nocleg w Domu Pielgrzyma
 • WYŻYWIENIE: 2x dziennie - 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad na trasie w drodze powrotnej
 • OPIEKA PILOTA- PRZEWODNIKA na całej trasie
 • OPIEKA DUCHOWA kapłana i codzienna Msza św.
 • UBEZPIECZENIE NNW (15 000 zł), KL i CP (choroby przewlekłe) – 10.000 euro SIGNAL IDUNA S.A. podczas pobytu zagranicą (tj. 2-5 dzień pielgrzymki)
 • CHUSTA PIELGRZYMA
 • BILETY na rejs statkiem po Kanale Augustowskim
 • BILETY WSTĘPU do Monasteru Zwiastowania Najświętszej Marii Panny oraz Muzeum Ikon w Supraślu

 

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu ok. 20 euro
 • zestawów słuchawkowych 14 euro,
 • przewodników lokalnych na Litwie 11 euro,
 • napoi do kolacji

(łącznie należy przygotować ok. 45 euro) – do rozliczenia pod koniec pielgrzymki

kontakt w sprawie pielgrzymki - Pani Henryka Maciejewska, tel: 607 240 905

 
© 2006-2019 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30
w tygodniu - 7:00, 18:00
w piątki - dodatkowo o 16:30 (msza św. szkolna)
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 15:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)