Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2019-12-08

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wydarzenie Niepokalanego Poczęcia Maryi jest zasługą specjalnej Bożej łaski. Tajemnica ta pokazuje szczególną rolę Maryi i uświadaia, że każdy z nas cieszy się Bożą pomocą w zadaniach, które Bóg stawia na drodze życia.monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2019-11-10 do 2019-11-17


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

10 listopada 2019

Listopad przypomina nam o śmierci. Bóg jednak przez swego Syna obwieszcza wszystkim życie wieczne i zmartwychwstanie umarłych. Przychodzimy na Eucharystię, by przyjąć dar życia, by także zyskać nadzieję zmartwychwstania.
Słowo Boże odsłania przed nami tajemnice życia wiecznego. Słowo Boże daje nam nadzieję, która towarzyszyła braciom Machabejskim i tylu męczennikom Kościoła. Słuchajmy więc tego, co do nas mówi Pan, byśmy byli ludźmi wiary i nadziei.


Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

**********************

 1. Dziś nie ma nieszporów. O godz. 16.00 Koncert Chóru Jadwiga i Orkiestry Kameralnej z okazji 100-lecia Powstań Śląskich oraz 100-lecia Chóru Jadwiga. Zapraszamy.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours.
 3. We wtorek wspomnienie św. Jozafata.
 4. W środę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników polskich. Po Mszy porannej nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
 5. W czwartek przypada 20-lecie Wieczystej Adoracji Najśw. Sakramentu w naszej parafii. Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 7.00. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa będzie o godz. 8.00. Zapraszamy poczty sztandarowe, Parafialną Radę Duszpasterską, Liczne grono parafian, Bractwo Eucharystyczne. Mszy św. będzie przewodniczył Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Ks. Roman Chromy.
 6. W piątek wspomnienie św. Alberta Wielgiego, po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 7. Wszystkie dzieci, a  szczególnie uczniów klas V i VI po I Komunii św. zapraszamy do spowiedzi w piątek od godz. 16.00. Msza szkolna o godz. 16.30.
 8. Spowiedź piątki od godz. 9.00 – 15.00,  soboty od 17.00 – 18.00 oraz przed każdą Mszą.
 9. W sobotę wspomnienie NMP Matki Miłosierdzia.
 10. Od soboty 16 listopada rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny rodzin – kolędę. Rozpoczniemy od rodzin mieszkających przy ul. Asnyka (dawniej Sosny), a następnie Żeromskiego, Prusa i Orzeszkowej. Plan odwiedzin w rodzinach jest wywieszony w gablotkach i na stornie internetowej parafii. Informacje o odwiedzinach duszpasterskich będą też wywieszone w klatkach domów.
 11. W przyszłą niedzielę w parafii będziemy przeżywać Kiermasz, czyli 109 rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Uroczysta suma za parafian o godz. 10.00. Zapraszam Poczty Sztandarowi i liczne grono Parafian.
 12. Zachęcamy do lektury GOŚCIA NIEDZIELNEGO:
  – O pierwszym polskim świętym pochowanym w bazylice św. Piotra w Rzymie
  – O właściwej relacji między narodem i Kościołem
  – O współczesnych męczennikach
  –  jest nowy MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY
Z Bożym błogosławieństwem wejdźmy w czas nowego tygodnia.

 


© 2006-2019 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30
w tygodniu - 7:00, 18:00
w piątki - dodatkowo o 16:30 (msza św. szkolna)
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 15:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)