Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2019-11-20

Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Została ona konsekrowana 20 listopada 1910 r.monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2019-10-27 do 2019-11-03


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

27  października 2019

 
Bóg nie ma względu na osoby, dlatego nas wszystkich wezwał do wiary i pragnie obdarować swymi dobrami. Uczestnicząc w Eucharystii dołączmy nasz głos do pokornej modlitwy całego Kościoła, by przyszło Boże Królestwo, a ludzie żyli w prawdzie i miłości. 
Chrystus w swym słowie uczy nas modlitwy, która zawsze jest wysłuchana. Słuchajmy więc słowa, byśmy umieli się modlić i swoją modlitwą wybłagać miłosierdzie, którego wszyscy potrzebują.


Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

**********************

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dziś na godz. 16:45. W tygodniu nabożeństwa różańcowe o 17.15. 

 1. W poniedziałek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zachęcamy do udziału w Eucharystii. Po Mszy św. wieczornej na probostwie spotkanie reakcji „Magnificatu”.
 2. Zapraszamy na spotkanie lektorów w poniedziałek, po Mszy wieczornej na probostwo. Zachęcamy by dołączyć do tej grupy.
 3. We wtorek o godz. 7.00 Msza w int. emerytów i rencistów, naszych drogich seniorów zapraszamy do modlitwy.
 4. W środę święto Rocznicy Poświęcenia Katedry w Katowicach. po Mszy porannej nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
 5. W czwartek zapraszamy do sakramentu pokuty przed ranną i wieczorną Eucharystią.
 6. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze jak w każdą niedzielę. To święto nakazane, mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej w tym dniu. O godz. 14.00 uroczyste nieszpory ku czci Wszystkich Świętych, a po nich zostaną wyczytane imiona i nazwiska naszych parafian zmarłych w ostatnim roku. Później rozpocznie się procesja na cmentarz przy kościele. Zachęcamy serdecznie do licznego udziału w tym nabożeństwie. O godz. 15 takie same nabożeństwa będą odprawione na cmentarzy przy ul. Pszowskiej oraz na cmentarzu komunalnym przy ul. Bogumińskiej. Po tych nabożeństwach, będą na tych cmentarzach odprawione Msze św. o godz. 17.00 różaniec za zmarłych. 
 7. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii, i w kancelarii, a także na cmentarzach przy kościele oraz przy ul. Pszowskiej. Za ++ zalecanych będą odprawione Msze św. w oktawie dnia zadusznego.
 8. W sobotę Dzień Zaduszny. Mszę św. o godz. 7.00, 8.30, 16.30. i 18.00. Zachęcamy do zyskania odpustu za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
 9. Zadbajmy o groby naszych bliskich, miejmy umiar w zakupach zniczy i ozdób. Pomagajmy naszym zmarły w sposób duchowy a nie materialny.
 10. Zachęcamy do lektury GOŚCIA NIEDZIELNEGO:
  – zawiera dodatek – płytę z filmem o objawieniach w Lourdes: „Bernadetta”.
  – O czym mówi deklaracja Katolików i Ewangelików o usprawiedliwieniu?
  – dlaczego Maryja pokazała się właśnie św. Bernadetcie? 
  - jest nowy MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY
   

 


© 2006-2019 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30
w tygodniu - 7:00, 18:00
w piątki - dodatkowo o 16:30 (msza św. szkolna)
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 15:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)