Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2019-08-26

Uroczystość NMP Częstochowskiejmonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2019-07-28 do 2019-08-04


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
28 Lipca 2019
 
Wielu ludzi obiecuje nam szczęście, jednak niewielu jest nam w stanie je dać. Msza Święta, którą sprawujemy, kieruje nasz wzrok wiary do ostatecznego celu, jest przedsmakiem pełni radości, szczęścia, które otrzymamy od Chrystusa. Eucharystia jest zapowiedzią Raju – nieba, w który jest pełnią szczęścia. Ten, kto karmi się Chrystusem tutaj na ziemi, już w sobie nosi życie, które nigdy się nie kończy.
 
Zapraszamy serdecznie dziś na godz. 17:00 na Nieszpory Niedzielne.
 
Kolekta dzisiejszej Niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
1. Wspomnienia Liturgiczne Tygodnia:
 
poniedziałek – Wspomnienie św. Marty
 
środa – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.
 
czwartek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK                                                
 
2. W poniedziałek po porannej Mszy św. Nabożeństwo do św. Michała Archanioła
 
3. We wtorek zapraszamy seniorów naszej parafii na poranną Mszę św. sprawowaną i intencji emerytów i rencistów naszej parafii.
 
4. W środę po porannej Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 
5. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień jest on nazywany miesiącem abstynencji i trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia takowej inicjatywy.
 
6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca zachęcamy do liczniejszego korzystania z sakramentów. W I czwartek o godz. 17:30 spotyka się w Kościele Bractwo Eucharystyczne a wieczorna Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 
7. W  piątek 2 sierpnia przypada również odpust Porcjunkuli. Możemy w tym dniu uzyskać odpust zupełny, poprzez nawiedzenie kościoła parafialnego oraz odmówić „ Wierzę w Boga”, „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Maryjo”, oraz będziemy spełniać zwykłe warunki odpustu czyli w stanie łaski uświęcającej. Po porannej Mszy św. Nabożeństwo przebłagalne do NSPJ, spowiedź w stałym konfesjonale od godz. 9:00 do godz. 12:00.
 
8.W I sobotę miesiąca po porannej Mszy św., nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.                        Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.  
 
9. Pragniemy poinformować naszych parafian że od przyszłego poniedziałku 5 sierpnia zmienią się godziny otwarcia kancelarii parafialnej przez cały miesiąc do 30 sierpnia w następujące dni: poniedziałek, wtorek, środa i piątek kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 8:00 do godz. 10:00.
 
10.Polecamy Prasę katolicką najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Dziękujemy za wszystkie przesłane pozdrowienia z wakacji. Życzymy wyjeżdżającym na wakacje i urlopy błogosławionego wypoczynku. 
  

 


© 2006-2019 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 10:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 17:30, 20:00
w tygodniu - 8:00, 18:00
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 12:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)