Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2019-08-26

Uroczystość NMP Częstochowskiejmonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2019-07-14 do 2019-07-21


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

  XV NIEDZIELA ZWYKŁA
14 Lipca 2019
 
Jezus przyszedł na ziemię po to, by obdarzyć nas prawdziwym szczęściem, które pochodzi od Boga. Tylko Bóg może nam dać szczęście. Kiedy stajemy przy ołtarzu, aby celebrować misteria życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa, wtedy poznajemy tajemnicę Bożego szczęścia, które zostało bezinteresownie dane każdemu z nas. Niech ta dzisiejsza Eucharystia uwrażliwi nasze serca na potrzeby innych, abyśmy potrafili dawać szczęście innym, stając się w ten sposób miłosiernymi samarytanami.
 
Zapraszamy serdecznie dziś na godz. 17:00 na Nieszpory Niedzielne.
Kolekta dzisiejszej Niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
1. Wspomnienia Liturgiczne Tygodnia:
poniedziałek – Wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK.
wtorek – Wspomnienie NMP z Góry Karmel
                                              
2. W środę po porannej Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 
3. W piątek przypada III piątek miesiąca  po porannej Mszy św nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, od godz. 9:00 do godz. 12:00 Spowiedź w stałym konfesjonale.
 
4. W  sobotę odbędzie się pielgrzymka Bractwa Szkaplerza Św. Do Czernej. Pożegnanie pielgrzymów o godz. 7:30 w Kościele. Na pielgrzymkę można się jeszcze zapisać w zakrystii. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św.
 
5. Dziękujemy za przesłane pozdrowienia z wakacji. Pragniemy poinformować że w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie funkcjonować według następujących godzin: poniedziałek, wtorek, środa i piątek od godz. 10:00 do godz. 12:00, czwartek pozostaje bez zmian.
 
6. Polecamy Prasę katolicką najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 
7. W Przyszłą Niedzielę w naszej parafii będziemy obchodzić odpust ku czci MB Królowej Szkaplerza Św. O godz. 10:00 odbędzie się suma odpustowa, kazania odpustowe będzie głosił ks. Jacek Kocur, który zwróci się do nas z prośbą po Mszach św. o wsparcie dzieł charytatywnych w swojej parafii we Lwowie. Nieszpory Odpustowe odbędą się o godz. 16:00, chór parafialny Assumptio wykona Akatyst ku czi Bogurodzicy Dziewicy Maryi. Po Nieszporach serdecznie zapraszamy do ogrodów parafialnych na ul. Szkolnej na odpustowy kołocz i kawa.  
 
Życzymy błogosławionego czasu urlopu i wypoczynku wakacyjnego.

 


© 2006-2019 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 10:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 17:30, 20:00
w tygodniu - 8:00, 18:00
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 12:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)