Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2019-07-23

Święto św. Brygidy, zak., patronki Europymonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2019-06-16 do 2019-06-23


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

16 Czerwca 2019

  • Zapraszamy serdecznie dziś na godz. 16:45 na Nieszpory do Kaplicy Trójcy Przenajświętszej na ul. Ks. Pawła Pośpiecha.

  • Kolekta dzisiejszej Niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  1. Wspomnienia Liturgiczne Tygodnia:

  • poniedziałek – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

  • środa – Wspomnienie św. Romualda, opata

  • czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

  • piątek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.

 

2. W środę po porannej Mszy św. nie będzie wyjątkowo Nowenny do MB Nieustającej Pomocy z uwagi na Uroczystą Mszę św. na zakończenie roku dla wszystkich Szkół Ponadpodstawowych naszego miasta, która będzie o godz. 8:00. Zapraszamy na tą Mszę wszystkie szkoły razem ze sztandarami.

 

3. W czwartek z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana Bożym Ciałem. Msze św. w tym dniu będą wg następującego porządku: 7:00, 8:30 po tej Mszy wyruszy procesja, ok. 11:15 po powrocie do Kościoła, o godz.17:30 ostatnia Msza św. w tym dniu. Procesja przedzie następującą trasą: Z Kościoła ul. Wałową, pl. Gladbaeck, ul. ks. Kubsza, św. Jana, Kościelną powrót do Kościoła. Prosimy udekorować swoje domostwa, wywiesić flagi żółto-białe, biało- niebieskie. Dajmy świadectwo naszej wiary.

 

4. Serdecznie zapraszamy Wszystkie Dzieci I Komunijne do sypania kwiatków, zapraszamy także poczty sztandarowe i liczne grono parafian.

 

5. W piątek po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź w stałym konfesjonale od godz. 9:00 do godz. 12:00. O godz. 16:00 Spowiedź dzieci a o godz. 16:30 Msza św na zakończenie roku szkolnego dla szkół podstawowych. O Godz. 19:00 Nabożeństwo czerwcowe przy kapliczce na Grodzisku

 

6. W przyszłą sobotę po Mszy św. porannej wyruszy nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi Św. W Poniedziałek o godz. 10:00 wyjazd autokarowy na dzień parafialny by przeżyć wspólny czas z naszymi pielgrzymami. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii

 

7.Polecamy Prasę Katolicką najnowszy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, polecamy najnowszy numer naszej parafialnej gazetki Magnificat.

 

8. Przed Kościołem Dzisiaj zbiórka na kwiaty do Ołtarzy na Boże Ciało .

 

9. Dzieciom, młodzieży i rodzicom życzymy radosnych i spokojnych wakacji, dobrego odpoczynku i siły ducha, a powierzając was Bożej Opiece serdecznie dziękujemy już dziś za każde pozdrowienia przesłane do parafii z wakacji.

 

 


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2019 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 17:30, 20:00
w tygodniu - 8:00, 18:00
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 12:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)