Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2019-08-26

Uroczystość NMP Częstochowskiejmonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2019-05-26 do 2019-06-02


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 Maja 2019

Okres wielkanocny, który przeżywamy, to szczególny czas świętowania zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad śmiercią. Czas świętowania zwycięstwa Jezusa nad grzechem, złem i śmiercią, jest również oczekiwaniem na przyjście Nowego Pocieszyciela, czyli Ducha Świętego, który poprzez swoje dary odnawia wspólnotę Kościoła. Duch Święty uzdalnia nas wierzących do świadczenia o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym wobec współczesnego świata.

  • Zapraszamy serdecznie dziś na godz. 17:00 na Nabożeństwo Majowe.

  • Kolekta dzisiejszej Niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  • Dziś odbywa się pielgrzymka stanowa Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich, polecamy naszych pielgrzymów w modlitwie.

  1. Wspomnienia Liturgiczne Tygodnia:

  • poniedziałek – wspom. dow. św. Augustyna z Canterbury, bpa

  • środa – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.

  • czwartek – Wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.

  • piątek – ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP

  • sobota – Wspomnienie św. Justyna, męcz

2.W poniedziałek, wtorek i środę odbywają się Dni Krzyżowe z modlitwą o urodzaje. O godz. 16:00 spotkanie zespołu Charytatywnego na probostwie. O godz. 17:30 Nabożeństwo przy Kapliczce Pana Jezusa Frasobliwego przy ul. Radlińskiej.

3.We wtorek o godz. 18:00 Msza św. przy Krzyżu na Grodzisku o urodzaje a w środę o godz. 18:00 Msza św. przy pomniku Ofiar Oświęcimskich o pokój dla całego świata. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach i Mszach św.

 

4. We wtorek poranna Msza św. o godz. 7:00 będzie sprawowana w intencji naszych emerytów i rencistów. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów naszej parafii do wspólnej modlitwy.

 

5. W środę po porannej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

6. W piątek od godz. 9:00 do godz. 15:00 spowiedź w stałym konfesjonale. O godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. szkolna oraz po niej ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo majowe.

 

7. W przyszłą sobotę przypada I sobota miesiąca po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi Św. W tym dniu także przypada Dzień Dziecka – pamiętajmy o modlitwie w intencji wszystkich dzieci naszej parafii.

 

8.Polecamy Prasę Katolicką najnowszy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.

 

9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się Marsz dla życia i rodziny, w tym roku hasłem przewodnim jest: „Rodzina – wspólnotą pokoju”. Marsz przejdzie następującą trasą: wzdłuż Rynku i zakończy się w ogrodach Domu Parafialnego przy ul. Szkolnej gdzie rozpocznie się Festyn Rodzinny na który serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny.

 

10. W czwartek 30 maja o godz. 19:00 w salce na probostwie spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na Lednicę.

 

11. W dniu 1 czerwca tj. sobota będzie zorganizowana pielgrzymka Bractwa Żywego Różańca do Częstochowy, wyjazd o godz. 6:00 rano, zapisy na wyjazd w zakrystii. 

 


© 2006-2019 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 10:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 17:30, 20:00
w tygodniu - 8:00, 18:00
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 12:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)