Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2019-07-23

Święto św. Brygidy, zak., patronki Europymonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2019-04-21 do 2019-04-28


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21 Kwietnia 2019

„Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim w weselmy”. Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy zaś nie tylko to wspominać, ale poprzez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty jego uczestnikami. Fakt ten zawsze winien budzić w nas radość i dawać nam siłę do wyznawania naszej wiary.

  • Zapraszamy serdecznie dziś na godz. 15:00 na Uroczyste Nieszpory Wielkanocne kończące czas Triduum Paschalnego.

1. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. według porządku niedzielnego, nie będzie Nieszporów, zachęcamy do odwiedzin rodzinnych, pielęgnujmy tą tradycję.

 

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się od Środy Wielkanocnej.

 

3.We wtorek o godz. 19:00 w salce pod probostwem katecheza dla dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

 

4.W czwartek wielkanocny zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania, o godz. 17:15 okazja do spowiedzi św. a o godz. 18:00 Msza św. z udziałem kandydatów.

 

5. W piątek wielkanocny nie będzie posługi stałego konfesjonału. O godz. 16:00 spowiedź dzieci szkolnych, o godz. 16:30 Msza św. szkolna. W tym dniu swoje urodziny obchodzi nasz wikary ks. Krzysztof Patas. Msza św. o godz. 16:30 będzie sprawowana w sposób szczególny w jego intencji, serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy w jego intencji.

 

6. Również w piątek o godz. 21:00 w naszym kościele parafialnym odbędzie się czuwanie dla Maturzystów, zakończy się ono Mszą św. o godz. 23:00 w intencji maturzystów i ich rodziców. Zapraszamy także rodziców do wspólnej modlitwy w intencji naszych maturzystów

 

7. W sobotę o godz. 10:00 Jedłowniku obywać się będzie konwent wielkanocny kapłanów naszego dekanatu wodzisławskiego. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

 

8. Przyszła Niedziela jest II Niedzielą Wielkanocną nazywaną Niedzielą Bożego Miłosierdzia, o godz. 17:00 w naszym Kościele Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

9.Polecamy Prasę Katolicką najnowszy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz najnowszy numer naszej parafialnej gazetki Magnificat.

 

10. Dziękujemy wszystkim, którzy cokolwiek dobrego uczynili dla naszej parafii i świątyni na święta wielkanocne. „Bóg zapłać” za wszystkie przesłane życzenia wielkanocne naszym parafianom, instytucjom miejskim i powiatowym.


 

Składamy serdeczne życzenia na Święta Zmartwychwstania Pańskiego naszym parafianom i miłym gościom, niech Chrystus Zmartwychwstały wnosi w nasze życie światło i nadzieje oraz niech nam błogosławi i prowadzi w codziennym życiu.

 

 


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2019 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 17:30, 20:00
w tygodniu - 8:00, 18:00
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 12:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)