Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2019-06-29

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawłamonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2019-04-07 do 2019-04-14


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 Kwietnia 2019

Jezus nikogo nie potępia, ale daje kolejną szansę, obdarza przebaczeniem i miłosierdziem wszystkich tych, którzy skruszonym sercem proszą Go o przebaczenie. Dzisiaj Chrystus przypomina nam, czym jest prawdziwe miłosierdzie, które łączy się z wyrzeczeniem. Bóg patrzy na ludzkie serce i nasze intencje – nie na ludzki grzech. Dla Niego nie jest najważniejszy grzech, ale otwartość człowieka na Jego miłosierną miłość, która trwa od wieków.

  • Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  • Zapraszamy serdecznie dziś na godz. 16:45 na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

1. W poniedziałek o godz. 16:00 spotkanie Zespołu Charytatywnego w Domu Parafialnym przy ul. Szkolnej.

 

2. W Środę rozpoczynają swoje rekolekcje szkolne uczniowie SP3 i SP5. Apelujemy do rodziców, dziadków, krewnych aby przyprowadzili szczególnie te najmłodsze dzieci kl. I do IV na rekolekcje. Spotkania rekolekcyjne obywają się według następującego porządku: godz. 9:00 kl. VII i VIII; godz. 11:00 kl. I, II, III; godz. 13:00 kl. IV,V i VI

 

3.W Środę po porannej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

4. W piątek odbędą się dwa spotkania rekolekcyjne dla dzieci o godz. 9:00 klasy V, VI, VII i VIII a o godz. 11:00 klasy I, II, III i IV. Polecamy tych uczniów modlitwie wszystkich parafian.

 

5.W czwartek serdecznie zapraszamy nauczycieli tych szkół na spotkanie na probostwie w godzinach spotkań w Kościele.

 

6.W piątek po porannej Mszy św. nabożeństwo do Pana Jezusa Frasobliwego. Od godz. 9:00 do godz. 15:00 spowiedź w stałym konfesjonale. O godz. 16:00 spowiedź dzieci kl. IV i V, o godz. 16:30 Msza św. szkolna po niej krótka Droga Krzyżowa z udziałem dzieci. O godz. 17:15 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym Kościele, natomiast o godz. 17:00 z Kościoła św. Herberta rusza Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta, bardzo serdecznie na nią zapraszamy wszystkich parafian. Droga Krzyżowa będzie szła następującymi ulicami: ul. Radlińską do ronda, ul. Matuszczyka, pod wiaduktem trasą spacerowo - rowerową do ul. Ks. P. Pośpiecha, Minorytów do Rynku i Styczyńskiego do naszego Kościoła gdzie w okolicach godz. 19:00 zakończymy. Mieszkańców ul. Ks. Pośpiecha prosimy o udekorowanie domów.

 

7.W sobotę miesiąca po porannej Mszy św. odwiedzimy z posługą sakramentalną już przedświąteczną naszych starszych wiekiem parafian, prosimy zgłaszać ich w kancelarii bądź w zakrystii.

 

8. W sobotę w Domu Parafialnym przy ul. Szkolnej o godz. 9:00 do 15:00 zbiórka żywności do paczek na święta dla naszych parafian, polecamy tę sprawę ofiarności parafian. Jest potrzeba na przygotowanie 60 paczek.

 

9.Polecamy Prasę Katolicką najnowszy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.

 

10. Dziś młodzież naszej parafii przygotowała dla parafian baranki wielkanocne, można je nabyć za dobrowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na organizację rekolekcji wakacyjnych dla naszej młodzieży. Za każdy dar już teraz bardzo dziękujemy.

 

11. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św, uroczyste poświęcenie Palm przed Mszą św. o godz. 11:30. Zachęcamy do Przygotowania Palm. A młodzież naszego dekanatu Wodzisławskiego w tym dniu udaje się do katowickiej katedry na Spotkanie Młodych, o godz. 12:00 będzie wyjazd, wszystkich zainteresowanych wyjazdem zapraszamy do zakrystii. Koszt wyjazdu wynosi 15 zł.

 


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2019 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30, 20:00
w tygodniu - 8:00, 18:00
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 15:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)