Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2019-06-29

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawłamonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2019-03-31 do 2019-04-07


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 Marca 2019

Nawrócenie, to proces który trwa przez całe życie. W nawróceniu Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie zawsze czyni ku nam pierwszy krok. Jego wola jest wolą pojednania, Jego miłosierdzie leży u podstaw działań człowieka, który chce na nowo wrócić do Boga i być z Nim. Każda Eucharystia jest to spotkanie człowieka z miłosiernym Ojcem, który ofiaruje swojego Syna – Jezusa Chrystusa na ofiarę Krzyża za nasze grzechy i całego świata.

  • Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  • Zapraszamy serdecznie dziś na godz. 16:45 na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

1. Osoby niepracujące zawodowo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do częstego udziału w Mszach św. w ciągu tygodnia, szczególnie w tym drugim okresie Wielkiego Postu, który nas przygotowuje bezpośrednio do Świąt Wielkanocnych.

2. We wtorek o godz. 17:00 w naszym Kościele wspólne spotkanie modlitewne dla grup Bractwa Szkaplerza Św., oraz Bractwa Żywego Różańca.

3.W Środę po porannej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie w salce na probostwie spotkanie przełożonych Bractwa Żywego Różańca.

 

4. W tym tygodniu przepadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca serdecznie zapraszamy do częstego korzystania z sakramentów.

 

5.W I czwartek o godz. 17:30 spotkanie modlitewne w Kościele Bractwa Eucharystycznego o godz. 18:00 Msza św., o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na tę Mszę św. w sposób szczególny zapraszamy rodziny kapłanów, sióstr zakonnych, ministrantów i lektorów.

 

6.W I piątek poranna Msza św. będzie sprawowana w intencji wszystkich parafian, po porannej Mszy św. nabożeństwo przebłagalne do NSPJ. Od godz. 9:00 do godz. 15:00 spowiedź w stałym konfesjonale. O godz. 16:00 spowiedź dzieci po I Komunii św., o godz. 16:30 Msza św. szkolna po niej krótka Droga Krzyżowa z udziałem dzieci. O godz. 17:15 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na które bardzo serdecznie zapraszamy, młodzież. O godz. 17:30 spowiedź dla młodzieży a o godz. 18:00 Msza św. z udziałem młodzieży – w rocznicę zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 19:00 rozpocznie się kolejna w naszej parafii modlitwa uwielbienia.

 

7.W I sobotę miesiąca po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Zachęcamy do odprawienia 5 pierwszych sobót miesiąca.

 

8. Wychodząc z Kościoła można nabyć paschaliki - czyli wielkanocne świece CARITAS.

 

9.Polecamy Prasę Katolicką najnowszy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.

 

10.W przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii pragnie podzielić się przygotowanymi barankami wielkanocnymi. Dobrowolna ofiara będzie przeznaczona na wyjazd młodzieży na rekolekcje wakacyjne Ruchu Światło – Życie.

 

11. Parafia św. Anny w Świerklanach organizuje w tym roku po raz kolejny EDK(EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ) która odbędzie się 5 kwietnia o godz. 19:00, więcej informacji znajdziemy na plakacie.

 

Z Bożym błogosławieństwem przeżywajmy czas Wielkiego Postu

 


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2019 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30, 20:00
w tygodniu - 8:00, 18:00
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 15:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)