Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2019-03-20

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMPmonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2018-11-25 do 2018-12-02


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 listopada 2018

 

Pragniemy dzisiaj Jezusowi Chrystusowi, Królowi i Panu Wszechświata na tej Eucharystii oddać należną chwałę i cześć. Ofiarujmy na ołtarzu nasze troski, kłopoty i zmagania dnia codziennego, wierząc, że tylko Pan nieba i ziemi, może nasz krzyż przemienić w słodkie jarzmo.

  • Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  • Zapraszamy na Niedzielne Nieszpory na godz. 17:00.

1. Obchody liturgiczne tygodnia:

piątek – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA

2.W poniedziałek 26 listopada Bractwo Pocieszenia MB zaprasza wszystkich członków na modlitwę do naszego Kościoła parafialnego na godz. 17:00 jak również pragnie zaprosić na każdy ostatni poniedziałek miesiąca będzie to czas wspólnej modlitwy przy Panu Jezusie.

 

3.W poniedziałek o godz. 16:30 w naszym Kościele spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z SP3 i SP5, w czasie katechezy dzieciom zostaną poświęcone modlitewniki.

 

4. We wtorek 27 listopada przypada dzień poświęcony Najświętszej Maryi Pannie objawiającej Cudowny Medalik. W tym dniu w naszym Kościele będą rozdawane „Cudowne Medaliki” przez Legion Maryi po Mszy św. rannej i wieczornej.

 

5.W środę po porannej Mszy św. nowenna do MBNP.

 

6. W czwartek o godz. 17:15 spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 18:00 Msza św. z udziałem młodzieży, a po niej krótkie spotkanie w Kościele dla kandydatów do bierzmowania.

 

7. W piątek po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 9:00 do godz. 15:00 spowiedź w stałym konfesjonale, o godz. 16:00 spowiedź uczniów szkół podstawowych a o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Młodzieży Ruchu Światło – Życie w domu parafialnym.

 

8.W I sobotę po porannej Mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi Św.

 

9. Trwają Odwiedziny Duszpasterskie w naszej parafii, dziś odwiedzimy rodziny przy ul.: Szkolnej, ks. Kubsza i Piłsudskiego. W przyszłą sobotę natomiast odwiedzimy rodziny: Stare Miasto, ul. Rybnicka i Ks. Pośpiecha. Natomiast w I Niedzielę Adwentu będziemy odwiedzać następujące ulice: Księżnej Konstancji, Wałowa, Ogrodowa, Mała, Daszyńskiego, Kolejowa, Witosa i Kopernika.

 

10. W najbliższą niedzielę (I Niedziela Adwentu) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych.

 

11. Serdecznie polecamy prasę katolicką najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

 

 


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2019 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30
w tygodniu - 7:00, 18:00
w piątki - dodatkowo o 16:30 (msza św. szkolna)
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 15:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)