Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2019-03-20

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMPmonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2018-10-28 do 2018-11-04


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

28 października 2018

Wierzymy, że dzięki ingerencji Ducha Świętego, podczas tej Eucharystii sam Chrystus nakarmi nas swoim Ciałem i Krwią, ale również, że przemieni nasze zaślepione przez grzech serca, które pragną tak jak niewidomy z dzisiejszej Ewangelii doświadczyć miłości Boga.

  • Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  • Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe na godz. 16:45

  • Dziś o godz. 19:00 w Naszym Kościele trzeci ostatni koncert organowy.

1. Obchody liturgiczne tygodnia:

  • wtorek – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W KATOWICACH

  • czwartek – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  • piątek – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

2.Wypominki za zmarłych na Oktawę Dnia Zadusznego można składać w Kancelarii, Zakrystii lub do skarbony przy bocznym ołtarzu. Za tych zmarłych zalecanych będą odprawione Msze św.

 

3.We wtorek o godz. 15:00 przy kaplicy św. Jerzego na skrzyżowaniu ulic Czyżowickiej i Wolności w 70 lecie kaplicy będzie sprawowana Msza św. Zapraszamy parafian do uczestnictwa.

 

4.W środę po porannej Mszy św. nowenna do MBNP, natomiast o godz. 17:15 w tym dniu ostatnie nabożeństwo różańcowe w miesiącu październiku. Serdecznie zapraszamy.

 

5.W czwartek rozpoczyna się miesiąc listopad w tym dniu z racji Uroczystości, Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. O godz. 14:00 Nieszpory o Wszystkich Świętych po których, procesja na Cmentarz przy Kościele. O godz. 17:00 Różaniec za zmarłych zalecanych. Zalecki będzie można także składać na cmentarzach parafialnych, przy Kościele i przy ul. Pszowskiej. Młodzież przeprowadzi w tym dniu kwestę na cmentarzach na Fundację Dobrej Woli, wspierającą WORiT.

 

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

7. W I piątek o godz. 7:00 Msza św. za zmarłych parafian. Od godz. 9:00 do godz. 15:00 spowiedź w stałym konfesjonale, o godz. 16:00 spowiedź dzieci I Komunijnych a o godz. 16:30 Msza św. szkolna. O Godz. 17:30 Różaniec za zmarłych.

 

8. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: – od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. – nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych (odpust ten możne być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące).

 

9.W I sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00. W Przyszłą Niedzielę o godz. 7:00 Msza św. w intencji sióstr boromeuszek z okazji patronalnego wspomnienia św. Karola Boromeusza.

 

10. Apelujemy o uporządkowanie grobów na Wszystkich Świętych i roztropny zakup zniczy, akcentując wartości duchowe. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

 

 


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2019 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30
w tygodniu - 7:00, 18:00
w piątki - dodatkowo o 16:30 (msza św. szkolna)
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 15:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)