Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2019-04-20

WIELKA SOBOTA

W Kościele Katolickim to czas wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w przygotowanej specjalnie na tę okazję kaplicy symbolizującej grób Chrystusa.

W Wielką Sobotę w Kościele Katolickim, podobnie jak w Wielki Piątek, nie są odprawiane msze święte. Co prawda, po zapadnięciu zmroku sprawowana jest msza Wigilii Paschalnej, ale należy już ona do obchodów Niedzieli Wielkanocnej.monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2018-09-30 do 2018-10-07


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

30 Września 2018

 W życiu człowieka pojawiają się chwile dobre i złe. Kiedy wiedzie nam się dobrze w życiu, wtedy mówimy, że „chce nam się żyć”. Jesteśmy radośni i pełni energii i zapału. Bywają jednak i szare dni, które czasem przeklinamy, bo są pełne ludzkiej brutalności: zdrady, wyzysku, wyrachowania i ciągłego wyścigu – czasem nie wiadomo dokąd.

    - Kolekta dzisiejszej niedzieli  przeznaczona jest na potrzeby WŚSD w Katowicach. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

-  Serdecznie zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 17:00.

 

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

– poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK.

 – wtorek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

– czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

– piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.

sobota – wspom. dow. św. Brunona, prezb.

 

2. W poniedziałek rozpoczną się miesiąc październik serdecznie zapraszamy naszych parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w tygodniu będą w naszej parafii o godz. 17:15 a w niedzielę o godz, 16:45. Serdecznie zapraszamy także dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież.

 

3. W środę,  po porannej Mszy św., nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

4. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca, serdecznie zapraszamy parafian do liczniejszego korzystania z sakramentów św.

 

5.W I czwartek w nabożeństwie różańcowym w sposób szczególny będzie uczestniczyć Bractwo Eucharystyczne. O Godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a po wieczornej Mszy św. na probostwie spotkanie formacyjne dla Szafarzy.

 

6. W I piątek spowiedź w stałym konfesjonale trwa  Od godz. 9:00 – 15:00. Msza św. poranna o godz. 7:00 będzie sprawowana w intencji parafian a po niej nabożeństwo do NSPJ.                      O godz. 16:00 spowiedź dzieci po I Komunii św., o godz. 16:30 Msza św. szkolna. O godz. 17:30 spowiedź dla młodzieży, a o godz. 18:00 msza św. z udziałem Młodzieży.

 

7. Serdecznie zapraszamy na pierwszą po wakacyjnej przerwie modlitwę uwielbienia odbędzie się ona po wieczornej Mszy św. w I piątek.

 

8 W każdą sobotę od godz. 17:00 można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania

 

9. W I Sobotę w naszym kościele po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.  W tym dniu przypada kolejna roczna śmierci ks. proboszcza Longina Kozuba który pełnił  posługę w naszej parafii w latach 1972-1978.

 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

 

 


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2019 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30
w tygodniu - 7:00, 18:00
w piątki - dodatkowo o 16:30 (msza św. szkolna)
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 15:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)