Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2018-12-23

Rocznica śmierci ks. Proboszcza Eugeniusza Kuczery

Dnia 23 grudnia 1970 roku Pan powołał do wieczności ks. proboszcza Eugeniusza Kuczerę. Został pochowany na cmentarzu parafialnym przy ul. Pszowskiej.monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2018-05-20 do 2018-05-27


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20  maja 2018

 Prośmy podczas tej Mszy Świętej, aby Duch Święty był obecny zawsze w naszym życiu, byśmy posiedli Jego dary dla dobra całej wspólnoty Kościoła.

- Kolekta dzisiejszej niedzieli  przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziś kończy się Okres wielkanocny a od jutra Rozpoczyna Okres zwykły w Kościele.

 

- Serdecznie zapraszamy dziś na Nabożeństwo majowe na godz. 17:00

 

- Dziś o godz. 16:00 Nabożeństwo eucharystyczne dla dzieci  I komunijnych SP 5 i ich rodzin.

 

1. W Poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła jest to II Dzień „Zielonych Świąt”, serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 7:00 lub o godz. 18:00.

 

2. We wtorek przypada wspomnienie św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych, o godz. 13:00 obędzie się uroczysta Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin z okazji patronalnego święta św. Floriana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji.

 

3. W środę, po porannej Mszy św., nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu swoją 20 rocznicę święceń kapłańskich obchodzi nasz parafianin ks. Adam Pawlaszczyk serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji jubilata, podczas tej Mszy św. również nasi duszpasterze będą sprawować Eucharystię z okazji swoich rocznic święceń, szczególnie polecamy ks. Dawida, który obchodzi 15 rocznicę święceń. Zapraszamy poczty sztandarowe i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

 

4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej na probostwie.

 

5. W  piątek  od godz. 9:00 do godz. 15:00 Spowiedź św. w stałym konfesjonale, o godz. 16:00 Spowiedź dzieci szkolnych  o godz. 16:30 Msza św. szkolna.

 

6. W  Sobotę przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza oraz Dzień Matki o godz. 17:00 odbędzie się koncert Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara dedykowany wszystkim Matkom z okazji 40-lecia szkoły. Zapraszamy wszystkie Mamy na ten koncert.

 

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która jednocześnie kończy  w Kościele czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. W tym dniu odbywa się również jak co roku pielgrzymka stanowa mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii, pożegnanie pielgrzymów odbędzie się o godz. 6:30 w naszym Kościele. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

 

8. Wszystkich Młodych pragnących pojechać na Lednicę zapraszamy na wyjazd z parafii, zapisy trwają do 25 Maja, koszt 80 zł, wyjazd o godz. 23:30, 1 czerwca, powrót w godzinach przedpołudniowych 3 czerwca. Zapraszamy także rodziców wraz z młodzieżą na ten wyjazd.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa oraz kolejny numer naszej parafialnej gazetki Magnificat. 
 

 

 


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2018 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30
w tygodniu - 7:00, 18:00
w piątki - dodatkowo o 16:30 (msza św. szkolna)
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 15:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)