Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2018-12-23

Rocznica śmierci ks. Proboszcza Eugeniusza Kuczery

Dnia 23 grudnia 1970 roku Pan powołał do wieczności ks. proboszcza Eugeniusza Kuczerę. Został pochowany na cmentarzu parafialnym przy ul. Pszowskiej.monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2018-04-01 do 2018-04-08


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

PAŃSKIEGO

1 kwietnia 2018

 

„Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim w weselmy”. Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy zaś nie tylko to wspominać, ale poprzez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty jego uczestnikami.

 

- Kolekta dzisiejszej niedzieli  przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

- Kolekta II Dnia Świąt Wielkanocnych jest przeznaczona na potrzeby Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach.

 

- Dziś na godz. 15:00 bardzo serdecznie zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które kończą Triduum Paschalne. Nie będzie dziś Mszy św. wieczornej

 

- Jutro natomiast w II dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkie Msze św. łącznie z wieczorną odbywać się według porządku niedzielnego. Nie będzie natomiast w tym dniu Nieszporów. Zachęcamy do rodzinnych spotkań i odwiedzin w tym dniu.

 

1. W Środę Wielkanocną po porannej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

2. W tym tygodniu przypadają również I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

3. W  I czwartek o godz. 17:30 spotkanie Bractwa Eucharystycznego, o godz. 18:00 msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej, po Mszy św. wieczornej spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. na probostwie.

 

4. W I piątek o godz. 7:00 Msza św. za parafian a po porannej Mszy św., nabożeństwo do NSPJ. O godz. 16:30 Msza św. szkolna. O godz. 18:00 Msza św. z udziałem młodzieży.

 

5. W I piątek zapraszamy również na comiesięczną modlitwę uwielbienia, rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 18:00, wszystkich pragnących trwać w radości Zmartwychwstania Pańskiego we wspólnym uwielbieniu Boga zapraszamy na tą Mszę św. Część modlitewna rozpocznie się po zakończeniu Mszy św.

 

6. W I sobotę po Mszy św. porannej o godz. 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św.

 

7. W przyszłą Niedzielę, II Niedziela Wielkanocna, która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Bożego Miłosierdzia.

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

9. Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wystroju naszego Kościoła na czas Świąt Wielkanocnych, dziękujemy szafarzom za przygotowanie Bożego Grobu. Dziękujemy za kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy naszym kościelnym i służbie liturgicznej za przygotowanie liturgii. Wszystkim parafianom, organizacjom społecznym, władzom samorządowym i ludziom dobrej woli składamy wyrazy wszelkiej wdzięczności za przesłane życzenia, naszą wdzięczność odwzajemniamy naszą codzienną modlitwą.

 

Na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzymy łaski Bożej w codziennym życiu.  Miłości i pokoju, niech Zmartwychwstały Pan nam wszystkim błogosławi.

 

 


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2018 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30
w tygodniu - 7:00, 18:00
w piątki - dodatkowo o 16:30 (msza św. szkolna)
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 15:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)