Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2018-12-23

Rocznica śmierci ks. Proboszcza Eugeniusza Kuczery

Dnia 23 grudnia 1970 roku Pan powołał do wieczności ks. proboszcza Eugeniusza Kuczerę. Został pochowany na cmentarzu parafialnym przy ul. Pszowskiej.monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2018-03-18 do 2018-03-25


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 marca 2018

 

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres Męki Pańskiej, który będzie dla nas głównym tematem dwóch ostatnich tygodni. Widzimy krzyże i obrazy zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska, bądźmy razem z Chrystusem wtedy kiedy będzie zbawiał, podczas ofiary na krzyżu, która uobecnia się także podczas tej Eucharystii.

 

- Kolekta dzisiejszej niedzieli  przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

- Serdecznie zapraszamy dziś na godz. 16:45 na nabożeństwo Gorzkich Żali

 

1. Jutro w poniedziałek 19.03. przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zachęcamy naszych parafian do udziału we Mszy św.

 

2. W Środę po porannej Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Natomiast po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19:00 w salce na probostwie spotkanie Katechezy Dorosłych.

 

3. W  piątek spowiedź św. w stałym konfesjonale od godz. 9:00 do godz.13:30. O godz. 16:00 Spowiedź uczniów kl. II gimnazjum. O godz. 16:30 Msza św. z udziałem dzieci po mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci. O godz. 17:15 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zalecki za zmarłych można składać w zakrystii, za tych zmarłych zostanie odprawiona Msza św. w Wielki Czwartek o godz. 18:00.

 

4. W  sobotę po Mszy św. porannej odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian przed Świętami Wielkanocnymi. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W tym dniu również w naszym Domu Parafialnym na ul. Szkolnej odbędzie się zbiórka żywności od godz. 9:00 do godz. 15:00 dla najuboższych rodzin naszej parafii. Zapraszamy parafian do udziału w tej akcji jak i również już bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim naszym ofiarodawcom. Od  godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.  

 

5. Młodzież pragnącą pojechać na Światowy Dzień Młodzieży do Katowickiej Katedry już dziś zapraszamy na wspólny wyjazd w przyszłą Niedzielę Palmową z Wodzisławia Śląskiego. Koszt przejazdu autokarem 20 zł/os. Ruszamy o godz. 12:00 autokarem, zbiórka przy ul. Szkolnej, lista na którą można się zapisać znajduje się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, zapisy trwają do Środy.

 

6. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywać już Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się przed Mszą św. o godz. 11:30. Bardzo prosimy aby zabrać ze sobą na niedzielną Eucharystię palmy.

 

Również w przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii będzie dzieliła się upieczonymi barankami na stół wielkanocny, będzie to cegiełka na wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne naszej młodzieży.

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz najnowszy numer naszej parafialnej gazetki „Magnificat”.

 

 


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2018 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30
w tygodniu - 7:00, 18:00
w piątki - dodatkowo o 16:30 (msza św. szkolna)
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 15:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)