Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2018-07-23

Święto św. Brygidy, zak., patronki Europymonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2018-02-25 do 2018-03-04


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 luty 2018

Wielu z nas pragnie stać się kimś innym; stosuje specjalne diety i ćwiczenia, by mieć taką sylwetkę jak ten sławny piłkarz, kupuje coraz to lepsze kremy, by mieć cerę tak nieskazitelną jak ta najpiękniejsza aktorka… wszystko po to by nie pokazać kim się jest na prawdę. Wciąż udajemy kogoś innego, wciąż jesteśmy niezadowoleni, że nasze życie nie jest takie idealne, że nam się nie udało. Bóg dostrzegł te zabiegi człowieka, dlatego przez Kościół daje mu trzy specjalne narzędzia: post, modlitwę i jałmużnę. Modlitwę po to, byśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg, który zakochał się w człowieku. Jałmużnę po to, byśmy na drodze swego życia dostrzegli i pokochali innych wędrowców w drodze do Ojca. Post po to, byśmy za płaszczem przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek jakie zakładamy przed ludźmi i przed sobą, zobaczyli jacy jesteśmy naprawdę.

 

- Kolekta dzisiejszej niedzieli  przeznaczona jest na Fundusz Misyjny – Ad Gentes dla polskich misjonarzy. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

- Serdecznie zapraszamy dziś na godz. 16:45 na nabożeństwo Gorzkich Żali

 

- W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy naszych parafian do licznego korzystania z sakramentów świętych.

 

1. We wtorek o godz. 7:00 Msza św. w intencji emerytów i rencistów. Serdecznie zapraszamy naszych Seniorów do modlitwy.

 

2. W środę po porannej mszy  porannej nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O godz. 8:00 spotkanie Legionu Maryi na probostwie.

 

3. W I czwartek o godz. 17:30 spotkanie Bractwa Eucharystycznego, a o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne.

 

4. W I piątek o godz. 7:00 msza św. w intencji parafian a po niej nabożeństwo do NSPJ . Spowiedź św. w stałym konfesjonale o godz. 9:00 do godz. 15:00, o godz. 16:00 spowiedź dzieci po I Komunii św., o godz. 16:30 msza św. szkolna z nabożeństwem Drogi Krzyżowej dla dzieci. O godz. 17:15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 17:30 spowiedź dla młodzieży oraz o godz. 18:00 msza św. z udziałem młodzieży.

 

5. Miło nam poinformować naszych parafian że wraz z I piątkiem marca zostają wznawiane modlitwy uwielbienia w naszej parafii. Będą się one odbywać raz w miesiącu w każdy I piątek miesiąca po wieczornej mszy św. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian jak i młodzież naszej parafii.

 

6. W I sobotę po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji pięciu pierwszych sobót miesiąca.

 

7. W tym tygodniu rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne poprowadzi je dla nas o. Waldemar Polczyk OFM(franciszkanin). Już dzisiaj zapraszamy do udziału w rekolekcjach o do duchowej modlitwy o dobre owoce dla całej naszej parafii.

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

 

 


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2018 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 17:30, 20:00
w tygodniu - 8:00, 18:00
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 12:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)