Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2018-07-23

Święto św. Brygidy, zak., patronki Europymonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2017-12-31 do 2018-01-07


 

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

31 grudnia 2017

W dzisiejszym kryzysie rodziny i małżeństwa, Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla wielu małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować Bożą rodzinę. Podczas tej Mszy Świętej prośmy za wszystkie polskie rodziny, aby mimo różnych trudności, rodzina zawsze była Bogiem silna. Prośmy również o dar pojednania i przebaczenia dla rodzin skłóconych i rozbitych, aby na nowo wróciły na drogę wzajemnej miłości i życiem naśladowali rodzinę z Nazaretu.

- Kolekta dzisiejszej niedzieli  przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

- Kolekta Uroczystości MB Bożej Rodzicielki która wypada jutro 1 stycznia będzie przeznaczona na potrzeby WŚSD w Katowicach.

- Dziś o godz. 17:00 Nabożeństwo wynagradzające. Serdecznie zapraszamy.

1. Jutro rozpoczynamy Nowy Rok oraz przypada Uroczystość MB Bożej Rodzicielki, porządek mszy św. jak w niedziele, nie będzie Nieszporów.

2. We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu

3.W środę  przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus, po porannej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania z Sakramentów świętych.

5. W I czwartek  o godz. 17:30 spotkanie Bractwa Eucharystycznego, o godz. 18:00 msza o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6.W I piątek o godz. 7:00 msza św. w intencji parafian, a po niej Nabożeństwo do NSPJ, spowiedź w stałym konfesjonale od godz 9:00 - 12:00. O godz. 16:00 spowiedź dzieci I Komunijnych a o godz. 16:30 msza św. pierwszopiątkowa.

7. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Tradycyjne Święto „Trzech Króli”, w tym dniu porządek mszy św. jak w niedzielę, o godz. 15:00 wspólne kolędowanie grup parafialnych w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Szkolnej. Zapraszamy wszystkich, którzy należą do grup działających w naszej parafii.

- o godz. 18:30 w naszym Kościele Kolędowy Koncert Noworoczny – serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. W tym dniu również święci się wodę, kadzidło i mirrę.

8. W przyszłą Niedzielę jest Niedzielą Chrztu Pańskiego, w tą niedzielę również kończy się w Kościele okres Bożego Narodzenia a rozpoczyna się okres Zwykły.

 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

Na Nowy Rok Pański 2018 życzymy wszystkim obfitości łask Bożych i błogosławieństwa oraz Opieki Maryi Wniebowziętej, naszej patronki.


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2018 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 17:30, 20:00
w tygodniu - 8:00, 18:00
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 12:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)