Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2018-07-23

Święto św. Brygidy, zak., patronki Europymonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2017-12-24 do 2017-12-31


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

- Wigilia Bożego Narodzenia

24 grudnia 2017

Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic; szczególnego błogosławieństwa i dóbr duchowych przyobiecanych Dawidowi, wypełnionych w Chrystusie. Dziękujmy zatem Bogu za obietnicę zesłania władcy, którym będzie Jego Syn, i prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

- Kolekta dzisiejszej niedzieli  przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a zebrana dziś w czasie Pasterki na Fundusz Obrony życia. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

- Dziś nie będzie Nieszporów ani Mszy św. o godz. 17:30

- Dziś zachęcamy do trwania w polskiej tradycji postu. Spowiedź św. trwa do godz. 14:00.

1. W Boże Narodzenie i  II Święto Msze św. są według porządku Niedzielnego. W I Święto zapraszamy na godz. 15:00 na Nieszpory Kolędowe, w tym dniu nie ma mszy św. wieczornej o godz. 17:30.

- W II Święto nie ma Nieszporów, zachęcamy do świątecznych spotkań rodzinnych, msza św. wieczorna jest normalnie o godz. 17:30

2.W środę Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty,  po każdej Mszy św. będziemy święcić wino. W tym dniu nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek Święto św. Młodzianków, o godz. 10:00 Msza św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii i błogosławieństwo dzieci po mszy św. Zapraszamy do licznego udziału.

4.W piątek nie będzie posługi sakramentu pokuty  w stałym Konfesjonale.

5. 27 Grudnia rozpoczyna się druga część Duszpasterskich Odwiedzin rodzin w naszej parafii. Odwiedziny rozpoczną się na ul. Kard. Wyszyńskiego(nr parzyste), ul. Wojska Polskiego, ul. Pokoju, ul. Piastowskiej, ul. Szkolnej i Wałowej. A także na ul. Małej, Ogrodowej i Aptecznej.   

6. W przyszłą Niedzielę  święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na końcu każdej Mszy św. nabożeństwo na zakończenie roku i Statystyka.

 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i naszej gazetki Magnificat.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali życzenia Świąteczne parafii oraz swoim duszpasterzom, odwzajemniamy się modlitwą. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przygotowali nasz Kościół na Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy Błogosławionych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.   


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2018 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 17:30, 20:00
w tygodniu - 8:00, 18:00
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 12:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)