Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2018-07-23

Święto św. Brygidy, zak., patronki Europymonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2017-11-19 do 2017-11-26


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 107   ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA   

19 listopada 2017

Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół - żywą świątynią Boga.

 

- Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

- Świąteczne Nieszpory Niedzielne dziś o godz. 17:00 Serdecznie zapraszamy.

 

1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

2. We wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP, w tym dniu również przypada wspomnienie św. Tarsycjusza, patrona ministrantów, pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszych ministrantów, lektorów i szafarzy oraz ich rodzinach.

3.W środę wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Po porannej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. A Msza św. w intencji naszego parafialnego chóru Assumptio o godz. 18:00 otoczmy w tym dniu naszą modlitwą, wszystkich organistów, chórzystów i kantorów naszej parafii.

3.W czwartek, spotkanie kandydatów do bierzmowania. O Godz. 17:30 Spowiedź święta dla kandydatów a o godz. 18:00 Msza św. Po Mszy św. krótkie spotkanie z księdzem.  

4.W piątek przypada wspomnienie św. Andrzeja Dung – Lac i towarzyszy. Od godz. 9:00 – 15:00 Spowiedź święta. O godz. 16:00 spowiedź uczniów kl. II Gimnazjum, o godz. 16:30 Msza św. szkolna. O godz. 19:00 Spotkanie młodzieży oazowej w salce na probostwie.

5.W sobotę przypada wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym dniu kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie w rodzinach przy ul. Waryńskiego i 26 Marca, w Niedzielę dalej na 26 Marca od 14:30.               

6. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to również ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego .

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „ Magnificat” : możemy znaleźć wiele ciekawych informacji min.: Plan Kolęd do Świąt Bożego Narodzenia, Relacje z Różańca do Granic, parafialna piesza pielgrzymka do Turzy Śl. Oraz wiele innych ciekawych  polecamy również Nowy numer  Gościa Niedzielnego. 

 


Pozostałe ogłoszenia :

© 2006-2018 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 17:30, 20:00
w tygodniu - 8:00, 18:00
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 12:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)