Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2018-03-11

IV Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Radości

4 Niedziela Wielkiego postu zwana jest Niedzielą Radości (Laetare). Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask  płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat.monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2017-10-15 do 2017-10-22


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2017

 

Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech.

 

- Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 - Dziś nabożeństwo Różańcowe o godz. 16:45. Serdecznie zapraszamy, codziennie w tygodniu Różaniec o godz. 17:15. Zachęcamy do licznego udziału.

 

1. Jutro w poniedziałek Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska,  zachęcamy do udziału we Mszy Św.

2.We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. Bractwo Szkaplerza Świętego bierze udział w Nabożeństwie Różańcowym.

3.W środę święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia, po porannej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Katecheza dorosłych o godz. 19:00

4.W czwartek wspomnienie św. Pawła od Krzyża i bł. Jerzego Popiełuszki, po mszach św. uczczenie relikwii bł. Jerzego. W tym dniu po Różańcu o godz. 18:00 na probostwie spotkanie wszystkich przełożonych grup działających w parafii. Zapraszamy serdecznie wszystkich odpowiedzialnych za grupy parafialne.

5.W piątek wspomnienie św. Jana Kantego, po porannej mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Od 9:00 – 15:00 Spowiedź święta. O 16:00 spowiedź uczniów klas VI i VII SP, o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Spotkanie młodzieży oazowej, po mszy św. wieczornej o godz. 19:00 w salce na probostwie.

6.W sobotę odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian od godz. 9:00. Proszę zgłosić ich w kancelarii bądź zakrystii. Od 17:00 Spowiedź Św.

7.W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna – pamiętajmy w modlitwie o wszystkich misjonarzach i misjonarkach

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie polecamy najnowszy numer  Magnificatu w nim wiele ciekawych artykułów m.in: o sile różańca, dziękczynienie za 80 lat życia ks. kanonika oraz zdjęcia z wizyty prezydenta RP Andrzeja Dudy w Wodzisławiu Śląskim, polecamy także nowy numer Gościa Niedzielnego.  

 

 


© 2006-2018 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30
w tygodniu - 7:00, 18:00
w piątki - dodatkowo o 16:30 (msza św. szkolna)
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 15:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)